fbpx

Rojname

Asgari ücrete büyük artış geliyor

Asgari ücrete büyük artış geliyor
06 Kasım 2021 - 2:40

Asgari ücrete büyük zam geliyor Ekonomi Yazarı Dikek Güngör, gerçekleştirdiği açıklamada asgari ücrete yeni bir zam geleceğini belirtti. Asgari ücrete yüzde 35 ila 40 arasında bir zam yapılmasını beklediğini aktardı. Peki, 2022 asgari ücret ne kadar olacak? 2022 asgari ücret 3.500 TL’yi geçecek mi? İşte tüm detaylar ve merak edilenler.

Asgari ücretin yanı sıra emeklilikte yaşa takılanlarda da birçok mağduriyetin oluştuğu belirtiliyor. 38 yaşında emeklilik gibi durumların ortalama 60 yaş olduğunu söyleyebiliriz. EYT’lilerin söz konusu durumlarının da giderilebilmesi için çalışmaların devam ettiği aktarıldı. 6 milyon EYT’lilerin emeklilik formülünün gerçekleşmesi ise önümüzdeki günlerde olması bekleniyor.

Asgari ücret dolar kuruna bakıldığında 80 ila 90 dolarlık bir erimenin söz konusu olduğu görülüyor. Herkesin de beklediği gibi asgari ücrete yeni bir zam bekleniyor. Ortalama olarak yüzde 20 ila 40 arasında bir artışın olması öngörülmekte.

Enflasyon Oranları Kalıcı Olabilir
Enflasyonun da büyük artış göstermesiyle birlikte birçok kişi ne yapacağını araştırıyor. Küresel anlamdaki enflasyon ve farklı etkenlerin olduğunu söyleyebiliriz. Bir süre daha enflasyonun yüksek olması ve artış sağlaması beklenen durumlardan birisi olduğunu söylemekte fayda var.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ROJNAME kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.