fbpx

Rojname

Bayan Garson

Bayan Garson
30 Ekim 2021 - 1:37

Bayan garsonun çok sinirli ve asabi olduğu bir gün, Sabah erken saatlerde çalıştığı pastaneye bir çocuk gelir.‘Abla yaş pastanın porsiyonu ne kadar?’ diye sorar.Garson kız, çocukla uğraşmamak için! Öyle bişey yapar ki….;

Bayan garson sinirli olduğu bir gün, pastaneye bir çocuk gelir.‘Abla yaş pastanın porsiyonu ne kadar?’ diye sorar.Garson kız, çocukla uğraşmamak için iki liralık porsiyonun fiyatını üç lira der. Çocuk avucundaki bozuk paraları saymaya başlar. Garson kız başka masalara bakmaya gider. Çocuk sabırla bekler. Çocuğun gitmediğini gören garson kız, tekrar çocuğun yanına gelir.

‘Bre çocuk ne alacaksan karar ver, zaten canım burnumda!’ diye çıkışır.Çocuk bu sefer ; ‘Dondurma ne kadar?’ diye sorar.
Garson kız uflaya puflaya;

‘İki buçuk lira!’ der. Çocuğu umursamadan tekrar işlere bakar.
Geri döndüğünde çocuğu bir masada oturmuş kendisini bekler halde bulur. Çocuğun yanına gider, kaba bir dille;
‘Ne yiyeceğine umarım karar vermişsindir küçük!’ der.Çocuk, üç liralık pasta yerine iki buçuk liralık dondurma ister. Garson kız, dondurmayı fişiyle birlikte getirip masadan ayrılır.

Çocuk dondurmayı yedikten sonra parasını masaya koyup gider.Garson kız masaları temizlerken çocuğun masasına uğrar. Çocuk iki buçuk lirayı bir kenara bırakmış, elli kuruşu da bahşiş bir tarafa koymuştur! Garson kız sandalyeye yıkılır, bir süre öylece kalır. İnsan yerine koymadığı, kötü davrandığı çocuk, üç lirasıyla çok sevdiği yaş pastayı, bahşişe para ayırmak için yememişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ROJNAME kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.