fbpx

Rojname

Çoban’ın biri dere kenarında

Çoban’ın biri dere kenarında
30 Aralık 2021 - 2:26

Çoban’ın biri dere kenarında Çoban’ın biri dere kenarında koyunlarını otlatıyormuş. Tam o anda, yanına bir Cherokee Jeep yanaşmış. Brioni gömlek, Cerruti ayakkabılar giyen, Ray-Ban gözlüklü ve YSL kravatlı bir sürücü aşağıya inmiş ve çobana sormuş: “Eğer kaç tane koyunun olduğunu bilirsem bana onlardan bir tanesini verir misin?” Çoban bir adama (görsele tklayarak 2. sayfayı açın)

Çoban bir adama bir de koyunlarına bakmış, “Tamam” diye cevap vermiş. Genç adam arabasını park etmiş, telefonunu bilgisayarına bağlamış, bir NASA sitesine girmiş, GPS’ini kullanarak yeri taramış, bir database ve logaritma ile doldurulmuş 60 excel tablosunu açmış ve 150 sayfalık bir rapor basmış. Çoban’a dönmüş: “Tam olarak 1586 adet koyunun var” demiş. Çoban “Doğru” diye cevap vermiş.

“Koyununu alabilirsin.” Genç adam koyunu almış ve jeep’inin arkasına koymuş. Bu sefer çoban genç adama dönmüş: “Eğer senin ne iş yaptığını bilirsem koyunumu geri verir misin?” diye sormuş. Adam, “Evet neden olmasın” diye yanıtlamış. “Sen Dünya Bankası’nda Danışmansın” demiş çoban. Adam sormuş, “Nasıl oldu da bildin?” Çoban: “Çok basit” diye cevap vermiş. “Buraya çağrılmadan geldin, bu bir.. İkincisi benim bildiğim bir şeyi bana söylemek için benden bir koyunumu istedin. Üçüncüsü, yaptığın hiçbir şeyden anlamıyorsun çünkü köpeğimi aldın…

 

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ROJNAME kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.