Dudak üstünde bulunan çukurun nedeni belli oldu

Dudak üstünde bulunan çukurun nedeni belli oldu

İşte vücudumuzda anlamlarını bilmediğimiz kısımlar!..Enfiye çukuru
Enfiye çukuru
Baş parmak ile işaret parmağının “v” şekline getirilip, gerildiği zaman, baş parmağın el bileğine yakın kısmında el üstünde meydana gelen çukura denir.Venüs gamzesi
Venüs gamzesi
genellikle kadınlarda rastlanmaktadır. derinin altında bulunan ve deriyi kendine doğru çekerek çukurlar meydana getiren bağ dokuları oluşturmaktadır. Bu k-a- dınların o-r gzm olmasının daha kolay olduğu gözlemlenmiştir.Halk arasında dil bağı olarak bilinen frenulum kısalığı dilin alt kısmında bulunan yumuşak dokunun olması gerektiğinden daha kısa olmasıdır. Yanlış bir inanışla genellikle çocuklarda görülen, konuşma gecikmesinin nedeni olarak bilinir. Fakat bununla bir ilgisi yokturç

Filtrum
Filtrum
Dudaklarınızın hemen üzerinde bulunan çukurdur. Üst dudakta ortaya çıkan bu yapı neredeyse bütün canlılarda vardır. Ancak işlevi henüz bilinmiyor. Dudak kas faaliyetlerine yardımcı olduğu söyleniyor.

Lunula
Lunula
Sadece tırnak ucundaki beyaz kısım değil, tırnağın dibindeki beyaz alana da bu isim verilir. Tırnağın dip kısmında, tırnağın yapımından sorumlu hücreler yer alır.

udak frenulumu
Dudak frenulumu
Ön dişlerle dudak arasında bulunan yumuşak dokulara dudak bağı denir.

Purlique
Purlique
Kaş ortası olarak da bilinir. Alın kemiği bölgesi arasında kalan kaş çıkıntısına verilen bir isimdir. Kaşlarımızı çatınca ortaya çıkar.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.