fbpx

Rojname

Meteoroloji il il uyardı

Meteoroloji il il uyardı
17 Ağustos 2021 - 13:05

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trabzon-Rize çevrelerinde sağanak beklentisi olduğunu duyurdu. 16 Ağustos hava durumu raporunda İstanbul’a da gün verildi. İşte Ankara, İzmir, Antalya, Adana ve birçok şehirde hava durumu…

Türkiye’de Ağustos ayının ortasına gelinmişken yer yer etkili olan sağanak yağışlar görülmeye devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre; Doğu Karadeniz şehirlerinde sağanak yağış etkili olacak. Raporda İstanbul’a da yağmur tarihi verildi. İşte Meteoroloji’nin uyarısıyla birlikte şehir şehir hava durumu…

Meteoroloji’nin son değerlendirmelerine göre: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Ordu çevreleri ile Van’ın doğu ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli, Trabzon’un doğusu ve Rize çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarında mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Sel, su baskınlarına aman dikkat

Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli, Trabzon’un doğusu ve Rize çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
İstanbul’a yağmur geliyor

Meteoroloji’nin yayınladığı 5 günlük hava durumu raporunda hafta boyunca Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki yağışların devam edeceği görülüyor. Perşembe günü İstanbul’da da yağmur bekleniyor. Yağışlar cuma günü de etkili olabilir.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ROJNAME kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.