Reklamı kapat
Reklamı kapat
Rojname.net
Rojname.net

Ruslar, IŞİD lideri Bağdadi’nin öldürüldüğü görüntüleri paylaştı

Rusya Savunma Bakanlığı, 28 Mayıs tarihinde Rus savaş uçaklarınca Rakka’da gerçekleştirilen saldırı sonucu öldürülen IŞİD lideri Ebu Bekir El-Bağdadi’nin kaldığı binanın görüntülerini paylaştı.

17 Haziran 2017 - 0:22 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi. A+A-

Ruslar, IŞİD lideri Bağdadi’nin öldürüldüğü görüntüleri paylaştı

 

Kürt güçlerin Rakka kuşatmasına başlamadan önce IŞİD’e kenti terk etmeleri çağrısını değerlendirmek üzere Rakka’daki bir merkezde bir araya gelen yaklaşık 30 üst düzey IŞİD komutanı ile IŞİD lideri Bağdadi’nin bulunduğu binalar Rus Hava Kuvvetleri tarafından vuruldu.

Toplantının yapıldığı binaya yönelik gerçekleştirilen Rus uçaklarının hava saldırısında IŞİD’in lideri Bağdadi ile birlikte aralarında onlarca üst düzey yönetici ve komutanın bulunduğu çok sayıda IŞİD’li imha edildi.

Konuya ilişkin Rusya Savunma Bakanlığı bir açıklama yaptı ve Bağdadi ile beraberindeki IŞİD’lilerin öldürüldüğünü iddia ettikleri binaların imha edilmeden önceki ve sonraki görüntülerini paylaştı.

 

 

GÖRÜNTÜLERDE IŞİD LİDERİ BAĞDADİ VE 30 KADAR IŞİD KOMUTANININ BULUNDUĞU

İDDİA EDİLEN BİNALARIN YOK EDİLDİĞİ GÖRÜLÜYOR

Rus Savunma Bakanlığı’nın iddialarına IŞİD’e yakın sosyal medya hesaplarından ya da IŞİD’in yayın organlarından herhangi bir yalanlama gelmemesi Rusların iddiasını kuvvetlendirmekte.

Bu arada 2 gün önce de benzeri bir iddia Suriye Devlet Televizyonundan da verilmişti. Normal yayın akışını kesen Suriye Devlet Televizyonu, Bağdadi’nin Rakka’da öldürüldüğü bilgisinin kesin ve net olduğu konusunda ısrarlı yayınlar yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Türkiye Afrin’e neden saldırmak istiyor Türkiye Afrin’e neden saldırmak is...

Türkiye’nin operasyon yapmaya hazırlandığı Afrin’le ilgili son planlar ortaya çıktı. Harekatın birinci safhasında Tel Rıfat ve Minnak A...

ESKİ MUSUL – IŞİD girişleri kaybetti ESKİ MUSUL – IŞİD girişleri kaybet...

Irak güvenlik güçlerinin, IŞİD’in kentteki son kalesi olan Eski Musul bölgesi girişlerini örgütten aldığı bildirildi....

Düşürülen uçak sonrası Rusya, ABD’yi açıkça uyardı Düşürülen uçak sonrası Rusya, ABD’...

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Rakka’da, Suriye ordusuna ait bir uçağı düşürmesiyle ilgil...

Irak hükümetinden IŞİD’e binlerce koli ilaç! Irak hükümetinden IŞİD’e binlerce koli i...