Anahtar deliği ve sabah uyandığımızda öğrendiğim gerçek.

Anahtar deliği ve sabah uyandığımızda öğrendiğim gerçek.

Bir gece bir evde misafir kalmam gerekti. Özel bir iş için bir yere giderken yolda kalmam ve eve sığınmamdan sonra yaşadıklarıma bir anlam veremedim.
Anlam veremediğim olay gece yarısı yaşandı ve sabah olunca herşeyi öğrendim. Bir gece bir evde misafir kalmam gerekti. Özel bir iş için bir yere giderken yolda kalmam ve eve sığınmamdan sonra yaşadıklarıma bir anlam veremedim.
Anlam veremediğim olay gece yarısı yaşandı ve sabah olunca herşeyi öğrendim.
Kapıyı sevimli yaşlı bir çift açana kadar tıkladım.Durumumu açıkladım. Sabah olup yardım çağırana kadar evlerinde kalmamda ısrar ettiler. İlk önce tekliflerini kabul etmeye korktum ama iyi niyetli olduklarına kanaat getirip tekliflerini kabul ettim.Bana lezzetli bir yemek pişirip yatacağım odaya götürdüler.Holde yürürken başka bir kapının önünden geçtik, bana :

Kızımızın odasına girme.” dediler.Bunun biraz tuhaf olduğunu düşündüm ama ev benim değildi bu yüzden ricalarına saygı
duydum. Gece saat 3’te uyandım ve banyoya gittim.Meraklıydım, bu yüzden kızın odasının kapısının anahtar anahtar deliğinden odaya baktım.Duvara doğru küçük bir kızın sandalyede oturduğunu gördüm.Cezalı olduğunu düşündüm ve rahatsız etmek istemedim.Banyoya gidip yeniden odaya geri döndüm. Birkaç saat sonra 4:30 civarı çok susadım.Su almak için odamdan çıktım ve mutfağa yöneldimKızın odasından geçerken yeniden merakıma yenilip anahtar deliğindne baktım.Tek gördüğüm kırmızıydı. Bu yüzden odanın her tarafını anahtar deliğide dahil kırmızıya boyadıklarını düşündüm. İçim içimi kemirdi, ne oluyordu böyle Sabah uyandığımda aşağı inip yaşlı çifte evlerindne kalmama izin verdikleri için teşekkür ettim.Bana baktılar dikkatli gözle, bende onlara.Bana önemli olmadığını söyleyip gecemin nasıl geçtiğini sordular. “İyi geçti” dedim ve onlara kızlarının odasında ki boya seçimlerini beğendiğimi söyledim.

Ne boyası ?” diye sordular.Kızları ile ilgili özel bir şey olup olmadığını sordum.Birkaç yıl önce öldüğünü ve tek kırmızı bir gözünün olduğunu söylediler. O an anladım ki gördüğüm kırmızılık kızın bana anahtar deliğinden geri
bakan kırmızı gözünden başka bir şey değildiGünün fıkrası
Fıkra olurda böylemi gülünç olur arkadaş bu neya karnım ağrıdı gülmekten … yaşlı ve varlıklı adam iş seyahatinden dönünce karısını yat-akta eskiciyle yakalar. Karısına beni ald-atacak başka birini bulamadın mı der ve…
Yaşlı ve varlıklı adam iş seyahatinden dönünce ka-rı-sını ya-tak-ta eskiciyle yakalar.Ka-rısına beni ald-ata-cak başka birini bulamadın mı der. Kadın umursamaz bir halde ne yapayım evde kullanmadığını birşey varmı deye sordu 🙂

)ir gün Temel bayılmış, hastaneye kaldırmışlar, hastanede Azrail’e zormuş; – Benum zamanim geldi mi? Azrail; – Yook senin daha 42 yıl 6 ayın var, demiş. Temel çook sevinmiş, taburcu olduktan sonrasında güzel duyu merkezine gitmiş. Dudaklarını doldurtmuş. Her tarafını erdirmiş gerdirmiş estetik merkezinden bambaşka biri olarak çıkmış. Karşıdan karşıya geçerken araba çarpıp ölmüş temel Azrail’e demiş ki; – Ya sen niye benum canumu aldun, benum daha 42 sene 6 ay ömrum vardu. Azrail temele bi bakmış tanımaya çalışmış sonra demiş ki; – Kız allah canını almasın o sen miydin?

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.