Başlarına devlet kuşu kondu

Başlarına devlet kuşu kondu

Ha-nımlarının Başına Devlet Kuşu Kondu: Herkese Verilecek. HEM DE GERİ ÖDEMESİZ: İş hayatına katılamaması ve kendi e-vinde emek harcaması nedeniyle emeklerinin karşılığını alamayan e-v ha-nımlarının başına devlet kuşu kondu.İşte başvuru şartları herkesi ilgilendiren haber 25 yıl e-vli olması şartıyla25 Yıl E-vli kalan E-v H-anımlarına emeklilik maaşı verilecek. 1500 TL emeklilik maaşı alabilmek için yapılması gereken ise çok basit

EV KADINLARININ EMEKLİ OLMA ŞARTLARI NEDİR? Ev kadınlarının emekli olabilmeleri için şartlar şunlardır: Kişilerin emeklilik yaşları, 58 ve üzeri olmalıdır. Türkiye Vatandaşı olan kişiler, bu imkanlardan  yararlanabilmektedir. Sigorta primlerinin isteğe bağlı sigorta kapsamında olması durumunda ödemelerin zamanında yapılması gerekmektedir. İsteğe bağlı sigortanın yapılabilmesi için sigorta primleri yatırılırken, kişilerin evde ek iş yaptıklarını kanıtlamaları gerekir. Evde yapılacak ek işlerle ödemelerin yapıldığının kanıtlanması gerekmektedir. Evden yapılan işlerin paketleme, el işi ya da küçük çaplı satış olması durumunda bunun ispatlanabilir olması gerekir.

Emeklilerin aylık veya haftalık olarak para ödemesini bankadan yapıyor olması gerekmektedir. E-v h-anımlarının emekli olabilmeleri için ek işler haricinde herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmaları gerekir. Zorunlu sigorta kapsamında evden emekli olmak isteyenler sadece belirli işleri yapıyor olmalıdır.

E-V HA-NIMLARININ PRİM ÖDEME MİKTARI NE KADARDIR?
2008 yılı için prime esas günlük kazanç alt sınırının onbeş katı üzerinden başlanılarak, takip eden her yıl için bir puan arttırılmak suretiyle otuz katını geçmemek üzere malullük, yaşlılık, ve ölüm sigortaları ile genel sağlık sigortası primi öderler. 2020 yılı için ödenecek prim miktarı günlük asgari ücretin 27 katıdır.

ÇALIŞMAYAN E-V HA-NIMLARI İÇİN AYLIK MAAŞ NASIL ALNIYOR?
E-v ha-nımlarının daha önce iş hayatına katılamaması ve kendi evinde emek harcaması sebebiyle devlet bu zamana kadar çalışmasının karşılığını para olarak alamayan kadınlara yeni bir fırsat sunuyor. Bu fırsat ile e-v ha-nımlarına hem aylık maaşın hemde emekliliğin yolu açılmaktadır. Bazı şartların yerine getirilmesi ile artık çalışmayan e-v h-anımları da maaş alabilecek. Şartların başında e-v h-anımının 18 yaşını doldurmuş olması ve daha önce aktif iş hayatına katılmamış olması gerekmektedir. Diğer şart ise evinde kendi el emeği ile satışını gerçekleştirmesidir. Kendi üretikleri arasında el emeği şartı aranmaktadır. Bunun sebebi hem ekonomiye hemde yerel ekonomiye artırmak aynı zamanda da e-v h-anımlarının ev ekonomisine katkısını sağlamaktadır.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.