fbpx

Rojname

Bebeğin Karnı

Bebeğin Karnı
25 Ekim 2021 - 23:57

ABD’de yaşayan Amanda ve Justin çiftinin bebekleri Braylee çifti her anne baba adayı gibi çocuklarını sabırsızlıkla beklediler. Tabi ki tek dilekleri çocuklarının sağlıklı gelmesiydi, geldi de. Ancak bebeklerinin başına gelenler onları derin bir hüzne uğrattı.

3 Şubat 2016’da doktorlar bebeğe ‘Bilier Atrezi’ teşhisi koydu. Ender rastlanan hastalığa sahip kişilerin safra kesesi doğuştan yok. Doktorlar, Braylee’nin ebeveynlerine bebeğin durumunun kritik olduğunu söylediler. Amanda ve Justin acı haberle yıkıldı. Braylee operasyona alınsa da bir şey değişmedi. Braylee’nin durumu giderek kötüleşmeye

başladı. Midesi balon gibi şişti. Doktorlar, bebeğe acilen karaciğer nakli yapılması gerektiğini söyledi. Nakil sırası oldukça uzundu. Doktorlarla konuştuktan sonra Justin karaciğerinin bir kısmının kızına nakledilmesini istedi. Operasyon oldukça riskliydi. Justin’in hayatını kaybetme ihtimali vardı. Ancak baba hiç tereddüt etmedi. Tek istediği kızını mutlu ve sağlıklı görmekti.

Justin tam operasyona girecekken bir mucize gerçekleşti. Bir donör bulundu. Kaza sonucu beyin ölümü gerçekleşen bir adam içinde Braylee’nin bulunduğu iki bebeğe organlarını bağışladı. Nakil operasyonu başarılı geçti.
Braylee’nin vücudu karaciğeri kabul etti ve küçük kız hızla iyileşmeye başladı. Cildinin rengi normale döndü. Tıpkı yaşıtları gibi gülüp oynamaya başladı. Braylee’nin taburcu edilmesinin ardından bir yıl geçti. Şimdilerde 19 aylık

olan küçük kız son derece mutlu ve sağlıklı. Hayatını kaybetmeden önce organlarının bağışlanması için vasiyet bırakan adam sayesinde iki bebeğin hayatı kurtuldu. Organ nakli için listeye adını yazdıran herkese teşekkür etmek lazım.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ROJNAME kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.