Cumartesi gecesi

Cumartesi gecesi

Adamın br, Cumartes geces evne dönüyormuş. Brden 15-16 yaşlarında sevimli bir kızın yolun kenarında otostop yaptığını görmüş. Adamın da aynı yaşlarda k kızı varmış. Hemen arabayı kızın yanına yanaştırmış; “Gece yarısı böyle ıssız br yerde ne yapıyorsun Allah aşkına ? “ demiş. Kız; Adamın br, Cumartes geces evne dönüyormuş. Brden 15-16 yaşlarında sevml br kızın yolun kenarında otostop yaptığını görmüş.

Adamın da aynı yaşlarda k kızı varmış. Hemen arabayı kızın yanına yanaştırmış; “Gece yarısı böyle ıssız br yerde ne yapıyorsun Allah aşkına ? “ demş. Kız; Kız, “Uzun hkaye. Rca etsem ben evme götürür müsünüz? Buraya çok yakın. Bu ylğnz ömür boyu unutmam” dyerek arka koltuğa oturmuş. Kızın üzernde ccl bcl, hoş br elbse varmış. Evnn adresn vermş.

Gerçekten de yakınmış ev. Adam eve vardığında önünde durmuş, “İşte geldk küçük hanım” dyerek arka koltuğa dönmüş ama arkada hç kmse yokmuş Gözlerne nanamamış tab. Hemen arabasından np evn kapısını çalmış. Beyaz saçlı, çok yorgun görünen yaşlı br kadın açmış kapıyı. Adam heyecanla, “Bana nanmayacaksınız ama yoldan küçük br kız aldım. Bana buranın adresn verd ama tam geldğmzde…

” Yaşlı kadın adamı susturmuş, “Blyorum, blyorum” demş, “Sonra da ortadan kayboldu değl m? Bu başımıza lk defa gelmyor. Her cumartes akşamı aynı şey olur… Meğer kız br cumartes geces dskodan dönerken trafk kazası geçrmş ve oracıkta ölmüş. Şmd her cumartes geces kazada öldüğü yerden otostop yapıp evne gelmek styormuş ama bunu bugüne kadar başaramamış.

Kadın bunları anlatırken adamın gözü piyanonun üzerndek kızın fotoğrafına lşmş. Evet, kız aynı kızmış ve üzernde de aynı elbse varmış. Bu hkayedek nce ayrıntıyı lütfen braz düşünün! Obezte doktoru Dr.Fevz Özgönül, “Eğer yemeğ çok fazla kaçırmadıysanız yan mdenz normalden fazla yyecekle doldurup sndrm sstemn zorlamadıysanız ve yedğnz yyeceklern çersnde çok fazla karbonhdrat çeren yyecek (tatlı, hamur ş gıdalar, plav gb çabuk şekere döneblen gıdalar aşırı meyve tüketm) yoksa şte o zaman dkkat etmenz gereken br rahatsızlık başlamış olablr” dedi.

Yemekten sonra kşnn çok yoğun uykusunun gelmesnn k nedene bağlı gerçekleşebldğn anlatan Dr.Fevz Özgönül, “Brnc neden sndrm sstemnn yemek sonrası aşırı enerj htyacı nedenyle açığa çıkan enerj eksğn gdermek çndr. Sndrm sstemmz en büyük organımızdır. İç yüzey yetşkn bir kşde yaklaşık 400-600 metrekareye ulaşablmektedr. Bu derece büyük br organın faalyete başlayablmes çn çok fazla enerjye htyaç duyulur” dye konuştu.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.