Herkesin evinde var. Doğalgaz faturası yarıya inecek..

Herkesin evinde var. Doğalgaz faturası yarıya inecek..

HERKESİN EVİNDE VAR AMA KİMSE BİLMİYOR..
..DOĞALGAZ FATURASI YARIYA İNECEK
Herkesin evinde var.. Evinizi hamam benzer biçimde yapacak doğalgaz faturasını yarıya inecek..
Sonbahar aylarının sonlarına yaklaşırken havalar fazlaca üşütmeye başladı. Birçok kişi kaloriferlerini yakmaya başladı bile. Kışın gelen yüksek doğalgaz faturalarından şikayet edenler bu sene faturalara yansıyacak fiyatları tedirginlikle bekliyor. Biroldukça birey doğalgaz faturasını düşürmenin yollarını arıyor. Ev ekonomisine katkı sağlamak için doğru yöntemleri uygulayabilirsiniz. Faturalar özellikle kış aylarına girerken çok daha fazla yüklü gelmeye başlıyor. Doğalgaz faturaları kışın en fazlaca gelen satmaca olarak biliniyor. Gözden kaçan ufak bir hata evin çok daha soğuk olmasına yol açarak doğalgazın daha yüksek gelmesine neden oluyor.HERKESİN EVİNDE VAR AMA KİMSE BİLMİYOR..
DOĞALGAZ FATURASI YARIYA İNECEK

Bütçeyi oldukca zorlayan bu durumu birazcık da olsa azaltmak için pencerelerinizden gelen soğuk havalara dikkat edebilirsiniz. Uzmanlar pimapenlerde bulunan kış ayarları hakkında uyarıyor. Pimapenin yaz kış ayarı nerede bulunur ve nasıl değiştirilir merak ediyorsanız bu haberi okuyabilirsiniz. Biroldukça kişi pimapenin yaz kış ayarını bilmiyor. Pimapenin yaz ayarında kalması evin çok daha soğuk olmasına neden oluyor. Pimapenin kış ayarını yaparak kış aylarını daha sıcak geçirebilmeniz mümkün olabilir. PİMAPENİN YAZ KIŞ AYARI NASIL YAPILIR? Pimapen yaz kış ayarını yapmak için öncelikle pencerenin yahut kapının kilit mekanizmasını bulun. Pencerenin ya da kapının yan tarafında, çerçeve ile birleştiği kenarda bu mekanizmayı bulacaksınız. Yuvarlak ya da oval pim şeklinde olan bu mekanizma direkt dikkatinizi çekecektir. Yuvarlak mekanizmanın ortası alyan ucuna benzer şekilde altıgen yapıdadı..Pimapen yazlık kışlık modunu ayarlamak için buraya varsa bir tornavida yahut alyan anahtar sokarak kilidi döndürmelisiniz. Önemli: Cıvatayı tamamen çevirmeyin! Tam olarak 90 derece dönmelidir. Her şeyi doğru yapmış olduysanız, pencere daha sıkı kapanacaktır. Aksi halde hata yapmışsınızdır. Tüm cıvataları yeniden kontrol edin – sağ tarafa döndüklerinden emin olun. Silindir kilidin üzerindeki çentik sola (içeri) dönük ise lastik daha çok sıkılacağı için hava girişi azca olacaktır ve ayar kış ayları için uygundur. Ortada ise standart ayar geçerli anlamına gelir. Çentik sağa (dışarı) dönük ise bu vaziyet yaz ayları için uygundur. Başka bir deyişle mekanizma içe (evin içine doğru) gelirse kış ayarına gelir hava teması tamamen kesilir ve dışa (sokağa doğru) yapılırsa yaz ayarıdır. çoğu zaman PVC pencereler standart ayarlı olarak gelir ve bu şekilde dört mevsim kullanılmasında bir sakınca yoktur. PENCERENİN YAZ MODUNDA MI KIŞ MODUNDA MI OLDUĞU NASIL ANLAŞILIR? Pencere kenarındaki silindirin üzerinde bir çentik içeriyor. Bu çentik sola (içeri) dönük ise kış, sağa (dışarı) dönük ise yaz ayarında olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca yaz ayarındayken pencerenin içeri hava üflemesi daha olağandır. Yeterince conta sıkışması olmadığı için dışarıdaki hava içeri sızar. Kış modundaki PVC pimapen pencereler daha sıkı olur ve dışarıdan hava sızması daha zor olsa gerek. PİMAPEN YAZ KIŞ AYARI NE İŞE YARAR? Kışın daha izole bir ev için pimapen pencereleri kış moduna getirebilirsiniz. Bu sayede contalar sıkışır ve evinize soğuk havanın girmesini önler. Yaz aylarında ise evin daha fazla hava alması için contalar gevşetilir ve yaz ayarına getirilir. PİMAPENLERDE YAZ KIŞ AYARI NEREDE BULUNUR? Penceredeki tüm vidaların yerini bulun. Sayı, kanadın boyutuna veya üreticiye bağlı olarak değişebilir. Her vidayı çevirmeniz gerekir – aksi takdirde istenen sonuçları elde edemezsiniz. Ek olarak uygun aletlere de haiz olmalısınız – bir altıgen anahtar yada bir tornavida (penseden uzak durun).

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.