Kassandra seçim sonuçlarını 25 gün önceden açıkladı.

Kassandra seçim sonuçlarını 25 gün önceden açıkladı.

Her dediği tek tek gerçekleşen ünlülerin astroloğu Kassandra 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde İstanbul, Ankara ve İzmir’de seçimin sonuçlarını 25 gün kala açıkladı. Anket şirketleri bile sonuçları mercek altına alacak.Ünlülerin astroloğu Kassandra, 31 Mart seçimine 25 gün kala Ankara, İzmir ve İstanbul’da hangi adayların kazanacağı görmek için istihareye yattı.

Uyumakta zorlandığını söyleyen Kassandra, “Kendimi İzmir’de buldum. Bir miting yapılıyordu. Kimin konuştuğunu göremedim ama bayrak ve pankartlardan CHP mitingi olduğunu anlamam kısa sürdü” dedi. “Coşkulu kalabalık hoparlörlerden yükselen şarkılara eşlik ediyordu” diye Kassandra “Müzik o kadar yüksek sesle çalıyordu ki insanlar yanındaki kişinin kulağına eğilip derdini bağırarak anlatıyordu” diye konuştu. Kalabalıktan çıktığını ve ara sokakta bir şarküteriye girdiğini söyleyen Kassandra, aldıklarımın parasını ödedikten sonra kasada duran kişiye “Sence seçimden nasıl bir sonuç çıkar” sorusunu yöneltti.

O kişinin hiç düşünmeden sorusuna yanıt verdiğini söyleyen Kassandra “Abla 3 ay önce burada konuştuğumuz kişiler ‘CHP’ye benden oy çıkmaz’ diyorlardı. Bugün ise hepsi ağız birliği yapmış gibi fikir değiştirdi. Şimdi CHP’ye oy vereceklerini söylüyorlar. Bunda en büyük etken ise 1 Nisan itibariyle yağmur gibi zam geleceği iddiaları. Vatandaş bana ‘iş işten geçtikten sonra keşke oy vermeseydim’ dememek için fikir değiştirdiğini söylüyor” dedi. Ardından da CHP kazanır gibi gözüküyor. Ama AKP’de çok umutlu” diye konuştu. İzmir’de dolaşırken başka bir mitinge denk geldiğini söyleyen Kassandra “AKP’lilerin yüzü gülüyordu.

Kıl payıda olsa seçimde zaferin kendilerinde olacağını açıkça ifade ettiler. İzmir’in artık değişim vaktinin geldiğinden bahsettiler. Kendilerine oy verecek çok sayıda CHP’li, İYİ Partili olduğunu açıkça dile getirdiler” dedi. Kendini bir anda uçağın içinde bulduğunu söyleyen Kassandra “Nereye gidiyoruz diye düşündüm. Sorsam bindiği uçağı bilmeyecek kadar delirmiş diyebilirler diye sustum. Hostesten bir kahve istedim. Ne kadar sonra ineceğiz deyince ’25 dakika zaten alçalmaya başladık’ yanıtını aldım. Uçak piste indi Ankara’ya gelmiştim. Burada da kıyasıya bir yarış vardı. AKP kaybettiği şehri geri almak istiyordu.

CHP ise en az bir 5 yıl daha devam edeceğini her koşulda dile getiriyordu” diye konuştu. Havalimanından çıkarken bir taksiye bindiğini söyleyen Kassandra “Sürücüye bugün miting var mı diye soru yönelttim. Cevap vermeyince AKP Genel Merkezi’ne gideceğimizi söyledim. Araçtan indim. Her köşede inanın seçim konuşuluyordu. Zor da olsa Ankara’yı geri alacaklarını söyleyenlerin sayısı hiç de az değildi. Yetkili olduğu yanındaki kişilerden ve kıyafetlerinden belli olan kişiye kendimi tanıtarak bir iki dakikasını bana ayırmasını rica ettim” dedi.

Lafı evelemeden gevelemeden konuyu seçime getirdiğini söyleyen Kassandra “Kazanma olasılığınız kaç dedim. Şanslar yüzde 50’ye 50 cevabını aldım. Aradaki farkın jet hızıyla kapandığını da dile getirdi yetkili kişi. Başka bir şey var mı deyince elini sıkıp teşekkür ederek oradan ayrıldım. CHP’den daha önce tanığım kişiye telefon açtım. Cevap verince Ankara’da olduğumu müsaitse görüşmek istediğimi ilettim” diye konuştu. Kendisine olumlu cevap veren kişiyle bir kafede buluştuğunu söyleyen Kassandra “Sade kahvemi söyledikten sonra AKP’de seçimin ortada olduğunu, aradaki farkın kapandığı söyleniyor. Sen ne dersin’ diye sordum.

Hafifçe tebessüm etti. Fark kapanmış mı? Ben de aksini iddia ediyorum. Oy oranımız da yarı yarıya felan değil. Ciddi bir fark var. Kapanması da bu kısa sürede imkansız gibi gözüküyor” dedi. Ardından diğer şehirlerdeki durumları da aynı kişiye sorduğunu söyleyen Kassandra “Değişim işe yaradı. CHP’nin oy oranı giderek yükseliyor. Halka inince onların sorunlarına derman olunca herkes sizden bahsediyor. Bu da size oy olarak geri dönüyor. Biz özellikle büyükşehirlerde bunu başardık. Kimse umutlanmasın.

Kazanan belli” diye konuştu. İstanbul’a geldiğinde ise şehrin seçim havasına girdiğini söyleyen Kassandra “2 ay önce ne bu kadar afiş ne de pankartlar vardı. Hangi ilçeden geçersem geçeyim hep denk geldim. Bazı ilçelerde partiler kadar bağımsız adaylar da etkili olduklarını dile getiriyor. İstanbul tam bir muamma. CHP’de, AKP’de bu seçimi kendilerinin kazanacağını iddia ediyorlar” dedi.

AKP’nin Esenler’deki seçim iritibat bürosuna gittiğini söyleyen Kassandra “Burada bayram havası vardı. Herkes zaferden gayet emindi. Bağcılar, Güngören’in de kendilerine eşlik edeceğine inanıyorlardı. Buradaki oyların Murat Kurum’un kazanmasına yeteceğine inançları tamdı. Hatta ‘yüzde 55 oy alacağız. Gerisini de tüm partiler’ bölüşsün diyenler de vardı içlerinde” diye konuştu. CHP’de de yüzler gülüyordu diyen Kassandra “Esenler’deki CHP bürosundan bu kez olacak sesleri yükseliyordu.

Bunda okula aç giden çocukların karınlarını doyulması da bir vatandaş tarafından dile getirildi. Bir başkası ise Kent Lokantası’ndan bahsetti. CHP yapılan yardımlarla uçurumun kapandığı dile getirildi” dedi. İstihareden uyandıktan sonra 5 gün uyuş gibi yorgunluk hissettiğini söyleyen Kassandra “Seçimin nabzı böyle. Bana İstanbul, İzmir ve Ankara’da ne olur diye sorarsanız. Size bir çok ipucu verdim.

Bunları açık açık yazmam benim etik kurallarıma aykırı. Çünkü kimseyi etkilemek istemem. Her seçmen kendi cebine göre oyunu da kullanmalı. Sonuç ne olursa olsun. Ben vatandaşımın kazanmasını istedim. İstediği ürünü yemesini istediği kıyafeti giymesini arzu ederim. Çocukların aç yatmasına tahammül edemem. İnşallah kazananlar bu söylediklerimin hepsini gerçekleştirirler” diye konuştu.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.