Sonunda beklenen haber geldi

Sonunda beklenen haber geldi

Beklenen haber geldi SSK, BAĞ-KUR, emekli sandığı hepsini kapsıyor! Milyonlarca emeklinin büyük bir heyecanla beklediği zam haberi bu sabah geldi.Emeklinin Beklediği Haber Geldi İşte Verilecek Zamlar..Emekli Maaşlarına En Az 1400 TL Zam Emekli maaşlarına en az 1700 TL zam geliyor. Üstelik zam haberi tüm emeklileri kapsıyor. SSK, BAĞ-KUR, emekli sandığı Hepsi değişik oranlarda zam alacak.

Peki emekli zammı hesaplara ne vakit yansıyacak? Emekli maaşlarına ne vakit zam ileriki? Emeklilere 2021 senesinde ek ödemeler, promosyon ücretleri, bayram ödemeleri de dahil olmak üzere çoğu kazanım elde etti. Gözü kulağı şimdi 2021 seneninın sonucunda yani yeni senede ileriki olan zamlarda.

Emekli vatandaşlar 2022 senesine da zamla başlayacak. Ocak Ayı Ayı Ayı Ayı Ayı ayında tüm emekliler maaşlarını zamlı olarak alacak üstelikte geçen senelere oranla emekli maaşlarını bu sene rekor zamlar yapılacak. Peki 2022 emekli zammı belli oldu mu? 2022 emekli maaş zammı ne kadar olacak? Milyonlarca SSK ve BAĞ-KUR emeklisi Temmuz ayında enflasyon seviyesinda maaş zammı almıştı.

2022 seneninın Ocak Ayı Ayı Ayı Ayı Ayı ayında açıklanacak olan senenin ikinci 6 ayına ait olan enflasyon bilgileri tarafında gene emekliler enflasyon seviyesinda zam alacak. Elbette SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin zam beklentilerine dair bazı ön görülerde söz konusu. Merkez Bankası senenin ikinci yarısı amacıyla enflasyon ön görüini açıkladı. Yılın ikinci %50 sinde enflasyonun ‘ün üstünde olacağı ön görü ediliyor.

SSK ve BAĞ-KUR emeklileri enflasyon seviyesinda zam alırsa rekor bir zam almış olacak. Hem de 2022 senesinde emeklilerin Bayram ikramiyelerinin de zamlanması bekleniyor. Hükümet ile sendikalar arasında oluşturulan toplu sözleşme görüşmeleri neticesinde Geçtiğimiz vakitlarda memur emeklilerinin 2022 senesinde alacakları zam seviyesi belli olmuştu. Memur emeklileri 2022 senesinde %5’lik toplu sözleşme zammı alacak. Aynı vakitte ön görülere göre enflasyon farkı da yüzde 2.21 çıkacak. Enflasyon farkının bu şekilde çıkması durumunda memur emeklilerinin maaşlarına yüzde 7.21 zam yansıması bekleniyor. 2022 seneninın ilk günlerinde enflasyon oranlarının açıklanması sonrasında enflasyon farkı belli olacak.

Ocak Ayı Ayı Ayı Ayı Ayı ayının ilk maaşı zamlı olarak emeklilerin hesabına geçecek. Milyonlarca emeklinin gözü kulağı şimdi 2022 emekli zammı haberlerinde. Ocak Ayı Ayı Ayı Ayı Ayı ayında emeklilerin zamlı maaşları hesaplarına yatacak.

Emekli 2022 zam bunun ise Ocak Ayı Ayı Ayı Ayı Ayı ayında açıklanacak olan enflasyon rakamlarının anında sonrasında belli olacağı ön görü ediliyor. Enflasyon rakamları TÜİK doğrultusundan her ayın üçünde açıklanıyor. Fakat Ay’ın üçünün hafta sonuna denk gelmesi durumunda takip eden ilk iş gününde enflasyon rakamları belli oluyor.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.