Uzmanlar bunu yapmayın dedi

Uzmanlar bunu yapmayın dedi

Kadınlara s-eksle ilgili sıklıkla verilen bazı önerilerin aslında yanlış ve zararlı olduğu ortaya çıktı. Verilen bazı tavsiyeler birbiriyle çelişkili olabiliyor hatta bazıları tamamen uydurmaca. Şimdi size faydalı ipuçları vereceğiz. Kadınlara i-drar yolu e-nfeksiyon r-iskini azaltmak için c-in-sel i-liş-kiden önce m-esanenin boşlatılması gerektiği söylenir. Ancak uzmanlara göre bu kesinlikle yapılmamalı, aksine bilinenden i-lişkiden sonra mesane boşaltılırsa i-drar yolu e-nfeksiyonu kapılmaz. Neden s-eks sonrası i-drar yapmalıyız?

S-eks sırasında v-aji-nadaki b-ak-teriler üretra içine z-orla sokulabilir. İ-drar yapmak b-akterileri atabilir bu yüzden c-insel i-lişkiden sonra mesaneyi boşaltmak sağlıklıdır. İ-drar yolu e-nfeksiyonu nasıl önlenir?

Uzmanlara göre, h-amile kalmak için diyafram kullanmak, diyaframın m-esaneye baskı yaparak tamamen boşaltılmasını önleyebileceğinden, i-drar yolu e-nfeksiyonunu arttırabilir. Tekrarlayan i-drar yolu e-nfeksiyonunuz varsa ve bir diyafram kullanıyorsanız, başka bir h-amile kalma yöntemine geçmeyi düşünmelisiniz.

P-re-zervatif kullanımı, s-perm ö-ldü-rücü yağlar da i-drar yolu e-nfe-ksiyonuna neden olabilir. sık sık i-drar yolu e-nfe-ksiyonu geçiriyorsanız yağ içermeyen ilaç kullanmayı deneyin.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.