Zina edenin başına

Zina edenin başına

Zina edenlerin başına ahirette ve dünyada ne gelir sorusu hemen hemen herkesin zihninden geçen konulardan bir tanesidir. Sizin için derledik. Detaylar galerimizde.

Zina yapanın başına 6 şey gelir. Bunlardan üçü dünyada üçü ahirette başına gelecek belalardır.

Zina yapmanın günahı nedir ve neden günahtır?
Zina yapmak, şüphesiz büyük günahlar arasındadır. Zina yapanlara bu dünyada ve ahirette bekleyen cezalar vardır. Toplum yapısının bozulması ile birlikte zina yapan sayısı artmış ve bu durum insanlar tarafından normalleştirilmeye çalışılmaktadır. Kutsal kitaplarda yer alan bilgilere göre haram ilişkilerden kaçınmak gerekir. Haram ilişkiler kurmak aile yapısını bozar. Kişinin ahlaki değerlerinin yok olması toplumun ahlaki değerlerinin yok olmasıdır. Kurulan ailelerde güvenin azaldığı bozuk ilişkiler meydana gelir. Hem dünyada hem de ahirette haram ilişkiler içerisinde bulunan kişileri kötü son beklemektedir.

Yüzünün nuru gider. Yüzünden neredeyse anlaşılacak hale gelir. Allah’ın verdiği o güzellik ve nur artık görünmez olur. Fakirlik getirir. Geçimini bozar, huzurunu bozar, ömrünün bereketini giderir. Dünyadan nasıl gittiğinin farkında bile olmazsın.

Allah’ın rahmeti ,şefaati gider. Rabbimiz lanetlediği için ömrü kısalır, yani bereketsiz hale gelir. Direkt Allah’ın gazabı ile karşılaşır. Kabirden kalkıp mahşer meydanına giderken Allah’ın gazabı ile karşılaşır. Cehennemde de kalmayı gerektirir. Cehennemde büyük azaplarla karşılaşır. (İbnu’l Cevzi)

Kötü bir şekilde hesaba çekilir. Ahiretin o çetin gününde yaptığı bu günahın cezasının hesabı çok çetin sorulur. Zina, ahlaki değerlerin temelden sarsılmasına sebep olan en büyük etmenlerden bir tanesidir.

İnsani bedeni, hayvani hislerin tesiri altına alan çirkin bir davranıştır. Flört, zina gibi davranışlar haram ile gayr-i meşru ilişkiler çok daha fazla çoğalırken, toplumun en temel taşı olan çekirdek aile birliğini de bozmaktadır.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.