fbpx

Rojname

Bakın O Bela Neymiş

Bakın O Bela Neymiş
25 Mayıs 2022 - 22:49

Mutlaka Başına Gelir..
Evli Biri Eşini Aldatırsa Bu Büyük Bela Mutlaka Başına Gelir..
Bakın O Bela Neymiş NEDİR O BÜYÜK BELA

Verilen cevap ise şöyle Cevapta haram ilişkilerin dini ve sosyal zararları anlatılıyor… “Haram ilişkiler aile yapısını bozar ve toplumu çökertir Zina, ahlaki değerlerin temelden yok olmasına yol açan ve insanı bedenî, hayvanî hislerin esiri yapıp aşağılayan çirkin bir davranıştır.” Evli Çiftlerin Birbirlerini veya Birini Diğerini Aldatırsa da Hakkında Dünyada İken Bir Bela Musallat Olur O Bela Nedir Sorusuna Haram ilişkiler, erkeklerden şahsiyet ve vakarı kadınlardan ise iffet ve nezaketi kaldırır Flört arzusu, tenhada buluşmaya davet eder. Sonunda birçok gencin başı belaya girer. Sonrasında ise pişmanlıklar ve acılar yaşanır.

İnsandaki cinsiyet, ilahi bir kanun olan çift çift yaratmanın ve neslin üremesinin sadece bir halkasıdır. Onu, böylece değerlendirmeli ve ona o ölçüde kıymet vermeliyiz Artık alacağı kararlar, yapacağı işler aklının, mantığının değil de alevlenmiş hislerinin kararı olur. His ise önünü görmez, sonra aklı başına gelir: ama bu defa da zamanı geçmiş bir akıllanma olur.

Zina, kişinin imanını kaybetmesine vesiledir “İnsan, mümin olduğu halde asla zina edemez, asla hırsızlık yapamaz ve asla içki içmez.” (Buhari) Nesai (ra) başka bir rivayette hadisin sonunda: “Mümin bunları yaparsa, boynundan İslam gerdanlığını çıkarmıştır. Tevbe ederse, Allah (cc) tevbesini kabul eder.” sözünü nakletti. Resulullah (asm) buyuruyor ki: “Hz. Allah zina edip içki içen bir kimsenin imanını başından, bir kimsenin gömleğini çıkardığı gibi çıkarır.” (İmam Suyuti) Resulullah (asm) buyuruyor ki: “Bir kul, zina etmeye başladığı zaman, imanı kalbinden çıkıp, başının üzerinde bir gölge gibi bekler.. Ancak, zinadan feragat ettikten sonra geriye döner.”

 

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ROJNAME kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.