Bir Türlü Kavuşamadılar

Bir Türlü Kavuşamadılar

7 YILLIK AŞIKLAR KAVUŞAMAYINCA….

Muş’ta 7 Yıldır Birbirlerini Çok Seven Dilan Tuna ve Yakup Sönmez. Kavuşamayınca 3 Gün Arayla H@yatlarına S@n Verdiler. Vaka Sosyal Medyada Hızla Yaseneırken.. Yakup Sönmez’in babası F.S. acılarının büyük olduğunu söyleyerek yaptığı yazılı açıklamada,; “Ben Yakup’un babasıyım. Oğlum 26 yaşındaydı. Köyden Dilan adında genç bir kıza sevdalandı. Ben de babalık vazifiyeti yaparak kızı istemeye gittim ama.

GENÇ AŞIKLAR 3 GÜN ARAYLA…

Muş’un Korkut ilçesine bağlı Tan Köyü’nde iddialara göre senelardır birbirine sevdalı olan Dilan Tuna ve Yakup Sönmez, kavuşamayınca ömürlerine son verdi. Köyü yasa boğan hadiseda 3 gün ara ile intihar eden kavuşamayan aşıklar yan yana defnedildi. Gençlerin mezarlarına gelin ve damat tülbentleri bağlandı. İntihar haberi ise sosyal medyada çok süratli bir şekilde yaseneırken kavuşamayan aşıklara ise Memu Zin ile Kerem ile Aslı benzetmesi yapıldı.

“BAŞLIK PARASI İSTEMEDİM”

Aynı köyde yaşam sürdüren Dilan Tuna’nın babası M.İ.T., sosyal medyada olan haberlerin aslı olmadığını iddia ederek duyurduğu yazılı açıklamada, şunları söyledi: “3 sene evvelce kızımı istemeye geldiler. Kızım ufak dedim. 3 sene süresince kimse kız istemek amacıyla kapıma gelmedi. Kimseden başlık parası falan istemedim. Çocukların birbirini sevdiğini de duymadım. Vahim hadise yaşandıktan sonra gençlerin birbirlerine karşı sevgi beslediklerini duydum. Benim ailemi ve bana karşı sosyal medya başlatılan karalama kampanyasına karşı hukuki proses başlattım. Yayın organları ve internet içerisinde çıkan mesnetsiz, gerçekdışı, iğrenç haberler yayınlandığı görülmüştür.

Bu yalan haberler tarafımızı üzdüğü gibi acımızı da katbekat arttırmıştır. Bu şahıslar yalnızca iki genç insanın günahını almakla kalmamış aynı vakit da geniş ailemizi de zan altında bırakmıştır. Gençlik heyecanının bir anlık faciaya dönüşmesinin unsurunu sanki evlenmek isteyen iki genci başlık parası denen ilkellik yüzünden kaybetmişiz gibi göstererek gerçekten insanlıkla hiçbir alakaları olmadıklarını kanıtlamışlardır. Köyümüz esasen başlık parası denen olguyu kabul etmemekte ve gençlerine bu tür bir çağdışılığı uygulamamaktadır. Tarihten beri medreseleriyle, alimleriyle ilim irfan yuvası olan köyümüzde başlık parası istendiği amacıyla iki genç intihar etti yalanını söylemek yalnızca bir ahlaksızlık değil ilaveten hukuken de neticeleri olan bir suçtur. Böyle bir suçun hukuk karşısında da bedelini ve cezasını bu yalanları yayanların karşılığını bulması amacıyla her türlü çabayı göstereceğimizi kamuoyunun bilmesini isteriz.”

KAYNAK İHA

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.