fbpx

Rojname

Cumhurbaşkanı Erdoğan Son Dakika Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan Son Dakika Açıklaması
19 Ocak 2022 - 2:57

Erdoğondan yeni müjde Karadeniz gazının 2023 yılına yetiştirileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni bir müjde gelir mi?” sorusuna, “İnşallah, bekliyoruz. Sismik araştırma gemilerimizin bize verdiği raporlar hep bu istikamette” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti sonrası aralarında Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in de yer aldığı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Karadeniz gazıyla ilgili ilgili önemli bir gelişme oldu. O gazı Türkiye’ye taşıyacak olan borular Filyos Limanı’na geldi. Bu süreç nasıl ilerliyor?” yönündeki soruya, “Boru hattı yapımında kullanılacak borular gelmeye başladı. Boruların tamamının yaklaşık 10 ayrı seferde limana gelmesi planlanıyor. Her bir boru yaklaşık 12 metre uzunluğunda. Boru hattını deniz tabanına yerleştirme işlemi yaklaşık 5 ay sürecek. 2022 yılı içerisinde tüm kuyularda üretim öncesi tamamlama operasyonları yapılacak” şeklinde cevap verdi.

YENİ DOĞAL GAZ MÜJDESİ: TÜM RAPORLAR BU İSTİKAMETTE
Karadeniz gazının 2023 yılına yetiştirileceğini belirten Erdoğan, yeni bir müjdenin de sinyalini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni bir müjde daha gelir mi?” sorusuna, “Bekliyoruz. İnşallah. Bütün hayalimiz, Bakanlığın yaptığı çalışmalar, arkadaşların verdikleri bilgiler, özellikle sismik araştırma gemilerimizin bize verdiği raporlar, hep bu istikamette. Zaten bu işi şöyle başarıyla neticelendirdiğimiz zaman, ekonomik performans nedir ne değildir diye soranlara inşallah biz oradan gereken cevabı verme imkanını yakalamış olacağız” sözleriyle yanıtladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ROJNAME kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.