fbpx

Rojname

Diyarbakır’da iki asker şehit oldu

Diyarbakır’da iki asker şehit oldu
24 Haziran 2022 - 0:45

Diyarbakır’da düzenlenen Eren Abluka-18 Operasyonu’nda bir astsubay ile bir uzman çavuş şehit oldu.
Lice’ye bağlı Türeli köyü güneyindeki Sarım Çayı mevkiinde dün gece saat 23.30 sıralarında bir grup terörist, Eren Abluka-18 Operasyonu kapsamında faaliyet yürüten güvenlik güçlerine ateş açtı.

Çıkan çatışma sonrası Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç, Uzman Çavuş Turgut İçen, Jandarma Uzman Onbaşı Mustafa Can Akdoğan yaralandı.

Hastaneye kaldırılan yaralı askerlerden Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç ile Uzman Çavuş Turgut İçen şehit oldu. Uzman Onbaşı Mustafa Can Akdoğan’ın tedavisi ise sürüyor.

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı bünyesindeki Roketler adlı JÖH timlerinin katılımıyla bölgede ATAK taarruz helikopterleri ve SİHA’larla geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Jandarma Uzman Çavuş Turgut İçen

Jandarma Uzman Çavuş Turgut İçen’in şehadet haberi, İzmir’in Ödemiş ilçesinde yaşayan ailesine verildi. 9 yıldır TSK mensubu olan 30 yaşındaki İçen’in evli ve üç çocuk babası olduğu öğrenildi.

Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç

Şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç’un (29), acı haberi Eskişehirde yaşayan ailesine verildi. 8 ay önce evlenen Arduç’un evi ve sokağı Türk bayraklarıyla donatıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ROJNAME kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.