fbpx

Rojname

Erdoğandan dolara 2. operasyon geliyor

Erdoğandan dolara 2. operasyon geliyor
25 Mayıs 2022 - 22:45

Cumhurbaşkanı Erdoğandan D’olara 2. Operasyon.. Erdoğandan dolara 2. operasyon geliyor.. Dolar kurunda yaşanan sert yükselişi spekülatif bir atak olarak değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu..Doların Belini Kıracak Yeni 21 Aralık Operasyonu Hazırlığı..Dolar 8 TL birden düşebilir..Ayrıntılar diğer sayfada haberimiz detayındadır.. Dolar kurunda yaşanan sert yükselişi spekülatif bir atak olarak değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan

TL’ye yoğun saldırı olduğunu belirterek Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabını açıklamış ve vatandaşlara destek çağrısında bulunmuştu.21 Aralık tarihinde kabine toplantısı sonrasında yapılan açıklama ile dolar kuru sert bir şekilde çakılmış, 7 TL birden değer kaybederek tarihi bir kayba imza atmıştı.

Bu nedenle bu gelişme finans tarihine 21 Aralık Operasyonu olarak kaydedilmişti.

İSLAM MEMİŞ SON DAKİKA DOLAR YORUMU: MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI SONRASI DOLAR NE OLUR?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yapmış olduğu açıklamasında TCMB Mayıs toplantısını işaret ederek “TCMB bir müdahale yapabilir ya da gözlemleyebilir. Benim tahminim tekrar 16 üzerine çıkması ve Haziran ayında yeni hamlelerle kısa vadeli bir baskılanma bekliyorum” diyerek doların bu karar sonrasında düşüşe geçebileceğini belirtti.

Başarılı kur tahminleri ile adını duyuran ekonomist Remzi Özdemir yapmış olduğu açıklamasında “Benim aldığım duyumlar ve birebir yaptığım görüşmeler bu ay olmasa bile kesinlikle bir sonraki ayda 1000 baz puan faiz artırımı yapacağı yönünde. 1000 puanlık faiz artırımı için tüm planlar hazır. Sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayı kaldı. Savaş bahane edilerek faiz arttırılacak. Böylelikle dolar düşecek” diyerek Nisan’da olmasa da Mayıs ayında operasyon yapılacağını iddia etmişti. Gözler Mayıs ayı faiz kararına çevrildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ROJNAME kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.