Sapık, Kız çocuğuna asansörde kâbusu yaşatmıştı!

Sapık, Kız çocuğuna asansörde kâbusu yaşatmıştı!

Istanbul`da 15 yaşındaki kız çocuğuna asansörde taciz ve bıçaklı saldırı iddiasıyla yargılanan Sapık Ömer Yıldız`ın yargılandığı davada mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme heyeti sanık Ömer Yıldız’i ‘silahla tehdit’ suçundan 2 yıl, ‘cinsel taciz’ suçundan ise 9 yıl olmak üzere toplam 11 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanık Ömer Yıldız duruşmadaki savunmasında “Olay yerinde bulunan kişi benim. Bulunmamam gereken yerde bulunduğum için de pişmanım. Adaletinize güveniyorum.” dedi. Mağdur kız çocuğunun avukatı ise, “Müvekkil başarılı bir öğrenciyken şu an okuluna gidemiyor. Kendisi okulu bırakma derecesine gelmiştir. Olayın üzerinden zaman geçmesine rağmen hala tek başına bir yere gidememektedir.” sözleri ile olayın çocuk üzerindeki etkisine dikkat çekti.

Istanbul`da 8 Aralık 2020’de Sultanbeyli ilçesi Mehmet Akif Mahallesi’nde 15 yaşındaki N.T. isimli kızın peşinden asansöre binip kapının kapanmasının ardından çocuğu boğazına dayadığı bıçakla tehdit ederek taciz etmeye çalıştığı ileri sürülen sanığın yargılandığı davada karar duruşması görüldü.

Istanbul 10. Ceza Mahkemesinde ‘Çocuğun cinsel istismarı, Silahla tehdit, Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma’ suçundan müebbet hapis talebiyle yargılanan sanık Ömer Yıldız ile Avukatı duruşmada hazır bulunurken, mağdur N.T. duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Mağdurun ailesinin avukatı da duruşmada hazır bulundu.

“BEN ADALETİNİZE GÜVENİYORUM”

Istanbul 10. Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Ömer Yıldız ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme başkanı, bir önceki celse dava dosyasına sunulan esas hakkında mütalaaya karşı savunma yapması için sanığa söz verdi. Sanık Ömer Yıldız savunmasında, “Daha önce beyanımda da söylediğim gibi olay yerinde bulunan kişi benim. Bulunmamam gereken yerde bulunduğum için de pişmanım.

Beyanlarda anlatılan tek doğru şey benim mağdura korkma ben sana zarar vermeyeceğim dememdir. Ben adaletinize güveniyorum. Ben yalan söylemiyorum. Benim mağdura dokunmam olmadı. Bıçak çekmedim. Ben sadece sana zarar vermeyeceğim dedim. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum” dedi.

Kız çocuğuna asansörde kâbusu yaşatmıştı Bıçaklı sapık için karar verildi... Mağdur okulu bırakma derecesine geldi

“BERAATİNİN İSTENİLMESİ HUKUKA AYKIRIDIR”

Mağdur N.T.’nin Avukatı savunmasında, “Mütalaadaki aleyhe hususları kabul etmiyoruz. Sanığın kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçu yönünden beraatinin istenilmesi hukuka aykırıdır. Sanık eylemi kasten gerçekleştirmiştir. Kamera kayıtlarında asansör beklerken sanığın cebinden bıçağı çıkartarak tekrar cebine koyduğu görülmektedir. Sanığın kasten ve tasarlayarak olay yerine geldiğini kamera görüntülerinden net olarak anlamaktayız. Ayrıca sanık bıçağın yanlışlıkla düştüğünü ve müvekkilin yaralanmadığını söylemektedir. Ancak hastane kayıtlarında müvekkilimin elinden yaralandığı görülmektedir. Sanığın beyanları çelişkilidir. Özellikle bu duruma dikkat edilmesini istiyoruz. Müvekkil başarılı bir öğrenciyken şu an okuluna gidemiyor. Kendisi okulu bırakma derecesine gelmiştir. Olayın üzerinden zaman geçmesine rağmen hala tek başına bir yere gidememektedir. Şikâyetçiyiz cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

Kız çocuğuna asansörde kâbusu yaşatmıştı Bıçaklı sapık için karar verildi... Mağdur okulu bırakma derecesine geldi

“OLAYIN TAM GÖRÜNTÜSÜNÜN YER ALDIĞI BİR KAMERA GÖRÜNTÜSÜ YOKTUR”

Sanık Ömer Yıldız`ın Avukatı  savunmasında, “Biz dosya kapsamında suçun yasal unsurlarının oluşmadığını düşünüyoruz. Mağdurun hem soruşturma hem de kovuşturma aşamasındaki beyanlarından sanığın özel bölgelerine dokunmadığını söylemiştir. Dolayısıyla cinsel taciz suçu kapsamında olay kalmaktadır. Mağdurun beyanlarının hepsi doğru olsa dahi sadece cinsel tacizden yargılanması gerekir. Daha öncede dosya görevsizlik kararıyla asliye cezaya gönderilmiştir.

Kız çocuğuna asansörde kâbusu yaşatmıştı Bıçaklı sapık için karar verildi... Mağdur okulu bırakma derecesine geldi

Suçun yasal unsurları oluşmamıştır. Olay asansörde gerçekleşmiştir. Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçunun unsurları da oluşmamıştır. Olayın tam görüntüsünün yer aldığı bir kamera görüntüsü yoktur. Mağdurun beyanlarının kendi içerisinde çeliştiği görülmektedir. Müvekkilim dindar bir ailenin ferdi olarak islami cemiyetlerde islam terbiyesiyle büyümüş düzgün bir insandır beraatini istiyoruz” diye konuştu.

Kız çocuğuna asansörde kâbusu yaşatmıştı Bıçaklı sapık için karar verildi... Mağdur okulu bırakma derecesine geldi

Beyanların ardından mahkeme heyeti kararını açıkladı. Sanık Ömer Yıldız’ın silahla tehdit’ suçundan 2 yıl, ‘cinsel taciz’ suçundan ise 9 yıl olmak üzere toplam 11 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanık Ömer Yıldız`ın Avukatı davayı Temyize götürerek ve araya hatırı sayılır tarikat isimlerinin referanslarıyla dosya yargıtay tarafından takipsizlik kararı aldırdı ve Sapık Ömer Yıldız istanbulda küçük kız çocukları için tehlike oluşturmaya devam etmektedir. Bu kişi Sultanbeylide Tarikat içinde de aynı suçlarla ismi gündeme gelmiş tarikat şeyhleri tarafinda bu durum örtbas edilmiştir. AKP`nin oy deposu olan bu tür din istismarcıların yuvalandığı tarikatlar kapatılmalıdır ve bu Sapıklar toplum içine çıkmamalıdır.

Kız çocuğuna asansörde kâbusu yaşatmıştı Bıçaklı sapık için karar verildi... Mağdur okulu bırakma derecesine geldi

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.