Yasalar Remziye’yi hayatta tutamadı! Celladıyla karşılaşmadan dakikalar önce

Yasalar Remziye’yi hayatta tutamadı! Celladıyla karşılaşmadan dakikalar önce

Diyarbakır’da birçok suçtan tutukluyken açık cezaevine alınınca firar ederek eşini 7 yaşındaki kızının gözleri önünde öldüren katil kocaya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını Yargıtay oy birliğiyle onadı. Genç kadının ölümüyle ilgili ayrıntı ortaya çıkan yeni ayrıntı ise göz göre gelen ölüme isyan ettirdi…
Diyarbakır’da iki yıl önce açık cezaevine alındıktan sonra firar eden kocası tarafından av tüfeğiyle öldürülen Remziye Yoldaş (30) cinayetinde, katil koca Veysi Yoldaş’a verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından kesin hükme bağlandı.
Play Video

Dosyanın ayrıntılarında Veysi Yoldaş’ın olay günü eşinin önünü kesip kendisiyle gitmesini istediği, bunu reddeden kadının, “Bak çocuğu korkutuyorsun; yapma böyle” demesiyle yanında taşıdığı tüfekle genç kadını 7 yaşındaki kızının gözleri önünde öldürdüğü anlatıldı.

İZMİR’DE EĞLENCE MEKÂNINDA YAKALANDI

Yargıtay, sanığın birçok suçtan tutuklu iken açık cezaevine alınıp buradan firar ederek şiddet uyguladığı eşini babasının evinden almak istediğini, cinayetten üç gün önce kayınpederinin çalıştırdığı bakkal dükkânına giden sanığın burada, eşinin boğazını sıkarak, “Benimle gelmezsen seni de aileni öldürürüm” diyerek şiddet uyguladığını belirtti.

Öldürülmeden üç gün önce polise başvuran Remziye’nin, firari eşine karşı can güvenliği olmadığı için koruma kararı aldırdığına dikkat çeken Yargıtay, olay günü sanığın eşini takip ederek yolda yürürken arkadan yaklaşarak, “Benimle gelmezsen, seni öldürürüm” diyerek ısrarcı olduğu, kadının bunu kabul etmemesi üzerine de av tüfeğiyle eşini öldürüp kaçtığını ifade etti.

Sanığın cinayet sonrası bir akrabasının adına GSM hattı çıkarıp kullandığı ve bu hattın sinyal takibi yapıldığında İzmir’de bir eğlence merkezinden baz verdiği, polis baskınını fark edince de kaçtığı tuvalette yakalandığına dikkat çekildi.

Cinayetten sonra gittiği pavyonun tuvaletinde saklanırken yakalanan cellat koca.

KENDİSİYLE GİTMEYİ REDDETTİĞİ İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ

Yargıtay, sanığın tüfeğin kazara ateş aldığı şeklindeki savunmasının suçtan kurtulmaya yönelik olduğunu, adli sicil kaydına bakıldığında birden fazla suç kaydı olması ve kadının öldürülmeden 3 gün önce Aile Mahkemesi’nden aldığı uzaklaştırma kararına rağmen eşini takip ederek öldürdükten sonra da kaçarken çevreye de rastgele ateş açtığını vurguladı.

Toplanan delillerin bir bütün olarak incelenmesiyle vicdani kanının dosyadaki belge ve bilgilerle uyumlu olup kesin verilere dayandırıldığının altını çizdi.

EŞİNİN KARŞISINA TÜFEKLE DİKİLDİ, AMA “TASARLAMA YOK” DEDİ

Katilin öldürme kararını ne zaman aldığı ve belli bir hazırlıkla cinayeti gerçekleştirdiğinin kesin olarak saptanamadığını belirten Yargıtay, oluşan şüpheli durumun sanık aleyhine yorumlanamayacağından tasarlamanın koşullarının bulunmadığını ifade etti.

Yargıtay, öldürülen kadından sanığa yönelik haksız söz veya davranış bulunmadığı halde sanığın sadece kendisiyle gitmeyi kabul etmeyen eşini sokak ortasında öldürmüş olması nedeniyle hakkında iyi hal indirimini düzenleyen 62. Maddenin de uygulanmamasında hukuka ayrılılık bulunmadığından hükmün oy birliğiyle onanmasını kararlaştırdı.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.